קנו זוג - אנחנו נשתול עץ

קיימות היא הלב של מה שאנחנו עושים. רצינו להביא לעולם מוצר שיראה שאפשר גם אחרת, לחיות תוך התחשבות בסביבה ובטבע המופלא שלנו. עצים הם לא רק המקור של Gurus, הם חלק בלתי נפרד מהחיים בעולם שלנו, ותומכים בסביבה בחיות ובאנשים. 

יצרנו שותפות עם Trees For The Future, ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח, אשר שותל עצים עם קהילות כפריות בעולם המתפתח, מה שמאפשר להם להתחבר לסביבתם, לגדל יותר מזון, ולבנות עתיד בר-קיימא. Trees For the Future לא רק מאפשר לנו לשתול עצים חדשים, אלא גם ללוות וללמד שיטות חקלאות בת קיימא, המסייעות להבטיח כי העצים אלו יהיו שם עוד שנים רבות.

כיצד זה עובד

צומחים

ככל שהעץ שלכם צומח וגדל, כך צומחת וגדלה התרומה שלו לסביבה ולקהילה.

שותלים

הרכישה שלכם מסתיימת במתן זרעים או שתילים.

תורמים

מכספי הרכישה שלכם אנו תורמים עבור ארגון ללא מטרות רווח Trees For The Future.

קונים

אתם רוכשים מוצר של גורוס.

 

 

תרומת העצים למערכת האקולוגית

הכותרות הן בכל מקום– "אפקט החממה", "התחממות גלובלית", "התחממות כדור הארץ", "זיהום אוויר".

מה כל זה אומר ואיך זה נוגע לעצים?

אז זה בעצם די פשוט.

גזי חממה באטמוספירה קולטים חום מכדור הארץ. כשריכוז גזי החממה גבוה, הם לוכדים יותר חום באטמוספירה. חום שנשאר כלוא באטמוספרה ולא עובר הלאה אל החלל. דמיינו מעין חגורה של גזים חמים סביב לכדור הכחול שלנו.

 

במאה השנים האחרונות בני האדם משחררים יותר ויותר גזי חממה על ידי שריפת נפט, פחם, דלקים שונים וכיוצ', כמו כן חשוב לציין את הגזים הנפלטים תוך תהליך העיכול של חיות המשק מתעשיות החקלאות מן החיי.

מה השלכותיה של ההתחממות הגלובלית?

ההתחממות הגלובלית יכולה להתבטא בשינויים איטיים אך קיצוניים במזג האוויר– שטפונות, גלי חום, סופות סוערות וצונאמי מחד, ומאידך בצורת, יובש ושריפות ענק משתוללות.

אך החשש הגדול ביותר שנוגע להתחממות הגלובלית הוא התמוססות הקרחונים בקטבים ועל ידי כך עליית פני האוקיינוס מה שעלול להסתיים בשטפונות צונאמי עצומים ובפגיעה באוכלוסיית כדור הארץ המתגוררת בקרבת החופים עד כדי השמדת חלק ניכר ממנה.

גז החממה העיקרי הוא הפחמן הדו חמצני ופה נכנסים העצים לתמונה...

במהלך תהליך הפוטוסינתזה העצים צורכים פחמן דו חמצני ופולטים את החמצן אותו אנו נושמים.

לדברי משרד החקלאות האמריקני, "דונם אחד של יער סופג שישה טון של פחמן דו חמצני ופולט ארבעה טונות של חמצן, וזה מספיק כדי לענות על הצרכים השנתיים של כ 18 אנשים"

ביכולתם של העצים לשמש גם כמטהרי אוויר והם עוזרים להתמודד עם זיהומי האוויר הקשים על ידי ספיחה של האבק וקליטת מזהמים אחרים באוויר. כמו חד תחמוצת הפחמן, דו תחמוצת הגופרית דו תחמוצת החנקן. לאחר מכן, הגשם שוטף  אותם אל הקרקע.

לעצים השפעה נרחבת על האקלים, על ידי מיתון השפעותיהם של השמש, הגשם והרוח. עלי העצים סופגים ומסננים את האנרגיה הקורנת של השמש. הם מצלילים וכך שומרים על טמפ' קרירה בקיץ. בחורף עצים ממתנים את הקור על ידי מתן הגנה מפני רוחות סוערות, ומגנים עלינו מנפילה של גשמים ברדים ושלגים.

על ידי שמירה על רמות נמוכות של פחמן דו חמצני העצים מפחיתים באופן ניכר את עוצמת החום של אפקט החממה !

ככל שנשתול יותר עצים, כך נתרום יותר לכדור הזה, למתגוררים בו ולאריכות ימיו...

על כל קנייה שלכם אנחנו שותלים עץ ונותנים בחזרה לטבע ולכדור האהוב שלנו.

בואו נעשה את זה ביחד...

תרומה חברתית

השותפים שלנו, Trees For The Future, עושים הרבה יותר משתילת עצים.

מעבר לתרומת העצים למערכת האקולוגית, הארגון מלמד אנשים וקהילות ליצור, לשלב ולטפח מערכות חיים המבוססות על קיימות. ובאמצעות עקרונות אקולוגיים בחקלאות לעצב מערכת אשר מתנהלת באופן בר קיימא כמו מערכת אקולוגית טבעית, ויחד עם זאת מניבה תוצרת מועילה לאדם.

או במילים אחרות הארגון מלמד אותם ליצור ולטפח יערות מאכל.

על ידי מתן הידע והכלים, הארגון מספק את ההזדמנות לשפר את איכות חייהם של אוכלוסיות חלשות במדינות מתפתחות, ללמדם לשרוד להתכלכל ולהעניק לילדיהם חינוך ואת האפשרות לחיים טובים יותר. מתוך רעיון שבאמצעות חינוך והכשרת קהילות נשיג קרקע פורייה, יבולים שופעים ואיכות חיים גבוהה יותר.